Sibutramín 20 mg- 100cps

NA SKLADE !!!

Sibutramín 20 mg

Popis

Liečivou látkou je Sibutramini hydrochloridum monohydricum. Jedna tableta obsahuje 20 mg Sibutramini hydrochloridum monohydricum.

Charakteristika lieku

Sibutramín sa odporúča pacientom s

obezita. Pomáha znižovať telesnú hmotnosť tým, že navodzuje pocit plnosti po menšom jedle.

Sibutramín je inhibítor spätného vychytávania serotonínu a norepinefrínu. Funguje tak, že ovplyvňuje príjem neurotransmiterov 5-hydroxytryptamínu (nazývaného serotonín) a norepinefrínu do nervových buniek v mozgu. Neurotransmitery sú chemikálie, ktoré umožňujú nervovým bunkám komunikovať. Blokovaním ich spätného vychytávania sibutramín zvyšuje množstvo týchto neurotransmiterov v mozgu. Zvýšenie množstva neurotransmiterov v mozgu pomáha pacientom cítiť sa plnšie po jedle a pomáha obmedziť príjem potravy. Sibutramín s diétou a cvičením sa používa u pacientov s nadváhou s indexom telesnej hmotnosti (BMI) rovným alebo väčším ako 30 kg / m2

a u pacientov s nadváhou s BMI vyšším alebo rovným 27 kg / m2, ktorí majú tiež rizikové faktory súvisiace s obezitou, ako je diabetes typu II alebo dyslipidémia (abnormálne hladiny tukov v krvi).

Nemá žiadny návykový ani psychostimulačný účinok.

Nepoužívajte sibutramín

• v prípade precitlivenosti na sibutramín alebo inú zložku lieku,

• s vážnymi poruchami príjmu potravy (anorexia alebo bulímia),

• pri duševných alebo nervových chorobách,

• pri chorobách srdca a ciev,

• hyperaktívna štítna žľaza,

• závažné poruchy pečene a obličiek,

• drogová, drogová alebo alkoholová závislosť,

• počas tehotenstva a dojčenia.

Vedľajšie účinky

Spravidla sa vyskytujú na začiatku liečby počas prvých 4 týždňov. Ich návštevnosť časom klesá. Spravidla nie sú závažné, nevedú k prerušeniu liečby a sú dočasné. Medzi vedľajšie účinky patrí zvýšenie krvného tlaku, búšenie srdca, sucho v ústach, zápcha a bolesť hlavy.

Dávkovanie

Jedna tableta Sibutraminy 20 mg sa užíva raz denne ráno, pred raňajkami alebo po raňajkách, zapije sa dostatočným množstvom vody.

99,00 €